(0551) 634 31 75
UÇUŞLAR Uçuş Okulu UPL Pilot Lisans Eğitimi
UPL Pilot lisans eğitimi 17 yaşından gün almış gençlerden başlayarak, 65 yaşına kadar olan yetişkinlerin SHGM 2. Sınıf Sağlık Sertifikası gerekliliklerini karşılayabilen herkese hitap etmektedir. UPL Pilot lisansı eğitimi Pilot olmak için en ekonomik, en hızlı ve kısa eğitim programıdır. Mesleğiniz veya durumunuz ne olursa olsun artık pilot olmak çok kolay. Bu ayrıcalıklı havacılık dünyasına sizleri davet ediyoruz.

UPL Pilot Eğitimi Kaç Saattir?
UPL Pilot lisans eğitimi 25 saat uçuş ve 45 saat teorik eğitimden oluşur. Uçuş okulunda 24 saat uçuş yaptıktan sonra Sivil Havacılık Genel Müdürlüğün 'den görevlendirilen kontrol pilotu ile 01:30 saat kontrol uçuşunu başarı ile tamamlayarak lisans almaya hak kazanırsınız.

UPL Pilot Lisans Eğitimleri ne kadar sürer?
Eğitimler havanın uçuşa uygun olduğu günlerde planlanmakla beraber sizin programa ne kadar zaman ayırdığınız ile ilgilidir. Ortalama 2 ay içinde eğitimleri tamamlayarak lisans alabilirsiniz.

Eğitimler Nerede Verilmektedir?
Teorik eğitimlerimiz Bursa Niliüfer ilçesinde uçuş okulumuzda konforlu sınıflarımızda verilmektedir. Gerektiği taktirde eğitimler online verilecektir. Uçuş eğitimleri Yenişehir havalimanı ve Yunuseli Havalimanında verilmekle beraber başka şehirlerde de grup olması halinde verilebilmektedir.

UPL Pilot Lisans Eğitimi İle Kaç Tip Hava Aracı Kullanılabilir?
-Sabit Kanat Ultralight
-Microlight
-Ultralight Helikopter
-Gyrocopter

UPL Pilot Lisansı ile hangi tip uçakları kullanabilirim?
Kalkış ağırlığı 600 KG ya kadar olan tek motorlu 2 kişilik uçakları kullanabilirsiniz.

UPL Pilot Lisansı kaç yıl geçerlidir?
UPL pilot lisansı eğitimini başarı ile tamamlayan pilotlar Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünden lisans almaya hak kazanırlar. Lisansların bir bitiş süresi olmamakla beraber 2 yılda bir uçuş okulunda 1 saat kontrol uçuşu yapılarak yenilenir ve uçabilirsiniz.

UPL Pilot Lisansı aldıktan sonra uçak almak zorunlu mu?
Eğer Lisans eğitiminizi ULUDAĞ HAVACILIK'tan aldıysanız uçak almanız gerekmez. Öğretmen pilotlarımızın uygun görmesi halinde Uludağ Havacılık filosuna ait uçakları saatlik olarak kiralayabilir ve misafirlerinizle kokpitte beraber uçma imkanına sahip olabilirsiniz.

Kendim uçak almak istersem yardımcı oluyor musunuz?
Eğer kendi uçağınızı almak isterseniz bu konuda size danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Distribütörü olduğumuz ATEC AIRCRAFT seçmeniz durumunda kapı teslim işlemleri yaparak size teslim edebiliriz.

UPL Pilot lisans eğitimi aldıktan sonra farklı pilot lisanlarına geçebilir miyim?
Evet diğer pilot lisans eğitimlerinde UPL lisans sahibi olduğunuz için kredilendirme yapılır ve daha kısa sürede eğitiminiz biter.

UPL Pilot lisans eğitimi sonrası iş bulabilir miyim?
Evet Genel Havacılık firmaları ve uçuş okullarında çalışabilirsiniz. Havadan harita tarama, turistik uçuşlar, gözetleme ve tespit uçuşları, hava reklam hizmetleri ve uçuş öğretmenliği yapabilirsiniz.
Online Randevu